Sport ›  Běhání ›  Závody › 

VC Třebíče 2009 aneb první závod na dráze

Buck the Bug
Zaběhnout si regulérní desítku jsem chtěl už delší dobu, proto jsem napřed docela uvítal nápad jet do Třebíče. Když se mi to trochu rozleželo v hlavě, začal jsem pochybovat, zda je dobrý nápad běžet dva dny po pátnáctce takto (pro mě) nepříjemný závod. Po docela vydařeném pátečním poháru mi narostla křídla a pochybovat jsem přestal. Při sobotním vyklusání už to takové nadšení nebylo a v neděli ráno už vůbec ne. :))

Tentokrát to dopoledne vypadalo na chladný, ale jinak pěkný den. Pršet začalo až po cestě. Už jsem ani nevěřil, že bychom měli takové štěstí jako při posledních 2 závodech. U registrace nám paní potvrdila předpoklad, že nás bude hodně málo. Přesněji, že jsme první, kdo se hlásí na desítku. Vypadalo to, že jsem tedy splnil roli "komparzisty" proti zrušení závodu. :) Později se ukázalo, že se našli ještě další dva běžci ochotní dobrovolně moknout. Milé překvapení však bylo, když ještě před rozklusáním přestalo pršet...

Vzhledem k množství účastníků a k rozdílům výkonnosti to nebyla asi žádná velká divácká atrakce. Od startu šel na první místo Robin Vohlídal. Za ním se pustil junior, který před tím bojoval ve skoku dalekém. Přišlo mi to dost odvážné... jak se ukázalo o pár kol později... až příliš odvážné. Společně se čtvrtým účastníkem jsme začali kroužit stejným tempem. Z čehož jsem měl radost, protože jsem se původně bál, že to bude další samotářský závod. Prvních pár kol bylo ale asi zbytečně rychlých na nás oba. Především s ohledem na nepříjemný vítr v protilehlé rovince. Stručně a jednoduše - první 4 km docela v pohodě a rychle, další 4 km velká bída, na 8. km jsem skoro začal lámat hůl na časem pod 40 minut (mezičas 32:00), poslední 2 km jsem se ještě dokázal kousnout a zrychlit (poslední km 3:45). Kdy odstoupil juniorský běžec jsem vůbec nepostřehl. Mému spoluběžci jsem se utrhl odhadem někdy v půlce a nakonec jsem mu stihl dát ještě kolo.

Ačkoliv jsem už dvakrát odkroužil maraton v budějických garážích, přišlo mi 25 kol na dráze strašných. S časem jsem docela spokojený, protože jsem konečně pod 40 min. I když před pár dny jsem si věřil i na trochu lepší čas (třeba i pod 39). V delších závodech jsem měl mezičasy na desítce okolo 41:00, proto jsem pokládal hranici 40 minut za samozřejmost. Nakonec to byl hodně vydřený čas. Těžko říct, jestli na to měl vliv vítr nebo skrytá únava z pátku (ačkoliv jsem ji přímo necítil).

Souhrn:

 Sport  Běhání  0 Komentáře Buck the Bug, June 1st, 2009Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence