Sport ›  Běhání ›  Závody › 

1/2TKM Uhnošť 2009

Buck the Bug
K unhošťskému maratonu mám mimořádně velké sympatie. Však to také byl můj premiérový maraton. Přesto poslední dva roky toto výročí slavím jenom napůl, resp. jenom půlmaratonem. Jednak proto, že okolo čtvrté hodiny již bývá pěkná zima (startuje se až ve 12:00), a "druhak" proto, že i letos se chystám do Budějovic a TKM byl především testem.

Mé běhání v Jihlavě je poměrně dost jednotvárné, protože se mi večer nechce mimo město na okrsky nebo do lesů s čelovkou. Běhám tedy většinou 12km smyčku s cca 350m převýšením. O svátcích se mi ji konečně povedlo zaběhnout pod hodinu, a proto jsem byl zvědavý, jak jsem na tom na rovinatější trati.

Co se dalo již nějakou dobu dopředu tušit bylo, že bude pěkná zima. Nepočítal jsem však s tím, že na poslední chvíli napadne sníh. Paradoxně ho bylo víc okolo Prahy než na Vysočině. :) Před startem jsem řešil především jak se obléct. Naštěstí jsem se šel alespoň symbolicky rozběhat a zjistil jsem, že mi není ani při tak nízké intenzitě zima, a proto jsem sundal jedno triko. A dobře jsem udělal, protože jsem si během závodu zatopil až až.

Protože měla být tato půlka především rychlostní zkouškou před Budějovickým maratonem, dal jsem si docela smělý cíl 1:40. I když malá vrstva sněhu na silnici způsobovala "prokluzování", byl jsem na prvním kilometru za zhruba 4:30. Z tempa jsem proto trochu ubral, abych udržel tepy v rozumné míře. Žádná citelnější krize nepřišla a v posledním kole se mi dokonce podařilo trochu zrychlit.
Mezičasy na kolo (cca 4,2km): 19:21; 19:33; 19:23; 19:45; 19:15.

Nakonec z toho byl dokonce nový osobák o cca 1,5 minuty. Tudíž samozřejmě spokojenost! Test rychlosti před maratonem se povedl. Otázkou však je, jak jsem na tom vytrvalostně, protože za posledních několik týdnů mi v deníku zcela chybí dlouhé běhy. :( Trochu se bojím, že je to podobná situace jako na jaře 2008, kdy jsem dal překvapivý osobák při půlce v Pardubicích a pak jsem zcela vyhořel na PIMu. Možná zkusím pojmout leden jako regeneračně-vytrvalostní měsíc...

Souhrn:
  • trať - 21,1km
  • čas - 1:37:17 (původní osobák: 1:38:41)
  • tempo - 4:37


 Sport  Běhání  2 Komentáře Buck the Bug, January 4th, 2009Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence