Štafeta 1/2PIM

Buck the Bug
Když jsme se v zimě domluvili s kolegy, že zkusíme firemní štafetu, nebrali jsme to nikterak prestižně. Cílem bylo užít si běh ve firemních/týmových barvách!

Za necelé dva roky běhání jsem posbíral dost různých zkušeností a zážitků - začátečnické nadšení, běžecké bolístky, radosti i zklamání ...  Vytrvalostní běh může být pro jeho vyznavače vším možným - relaxací, možností realizace, ozdravnou kůrou, ... - téměř vždy je to však záležitost ryze individuální. Má trasa, mé tempo, mé myšlenky, moje trápení, můj úspěch/neúspěch ... zodpovědnost jenom vůči sobě!

A právě proto mne o tomto víkendu čekalo něco zcela nového. Úspěch, či případný nezdar, nezáležel jenom na mne ale i na dalších "spoluhráčích". Naopak na mě ležela stejná zodpovědnost vůči nim.  Během předchozích desítek minut vydali maximum, aby se štafetová páska dostala až na mé zápěstí. Přiznám se, že tak nervózní jsem nebyl ani před svým prvním veřejným během!

Nebudu tedy zbytečně napínat - vše dopadlo dobře! Ba dokonce nad očekávání dobře! Byli jsme týmem složeným výhradně z hobíků. Dokonce se nám podařilo udržet i "produktovou" barvu (členové jednoho oddělení). Nikoho asi ani nenapadlo oslovit nějakého "chrta" vně firmy, který by nám sice mohl zajistit dobré umístění, akce by však asi ztratila na půvabu. Cílem byl skutečně jen a pouze cíl. :) O ambicích asi nejlépe vypovídá, že kapitánem týmu jsem byl určen já. Já! Tragéd každým coulem! :)) O to příjemnějším překvapením byla večerní smska, která oznamovala čas 1:58:05 (chip time - zatím nelze nikde ověřit). Přiznám se, že v takový čas jsem ani nedoufal. Pár týdnů před štafetou jsem povzbuzoval, abychom skončili před Katkou, která dělala vodiče na 2:15 (OT). To se nám tedy podařilo jak v oficiálním, tak i chipovém čase. :)
Gratuluji a děkuji, z pozice kapitána, všem svým spoluhráčům!!!

Můj úsek
Na jaře již tradiční sekce povzdechů a zmaru. :( Jak jsem chválil spoluběžce, tak sám sebe chválit nemohu. Původní ambice běžet svůj úsek (6,1km) kolem 24 minut vzala za své již po prvních letošních bězích v Poháru. Přehodnotil jsem tedy cíl na čas pod 27:00. Ale ani to se nepovedlo - stopky se zastavily na 27:48 (tempo 4:33)! :( Nebudu se vymlouvat na vítr, na úzká místa apod. Zkrátka a jednoduše mi to letos nejde. Mám nějaký blok, přes který se při závodech nedokáži dostat, o čemž svědčí hlavně průměrná tepovka kolem ANP. Přitom právě 6km by se mělo dát jít až na krev! Budu muset vyrazit někam do kopců a zkusit to zlomit. Snad mi současné rozladění pomůže pořádně zabrat. :)

Pár postřehů k organizaci
Zatím jsem zaznamenal spíše pozitivní ohlasy na adresu organizátorů. Toto byla moje první zkušenost s PIM, a proto nemohu uvažovat "oproti roku 2002, 3, 4, ...". Navíc mohu hodnotit pouze část od 15. kilometru. Ale tím, že jsem čekal delší dobu na jednom místě, měl jsem asi více příležitostí nasbírat více postřehů:
  • Dle mapky mělo být právě okolo 15. kilometru zázemí, mj. i WC. Když jsem ho nenašel, šel jsem se tedy zeptat ... "Záchody? Tady? To ne!"
  • Také zde měla být stanice první pomoci. Byla! Ale se značným zpožděním (cca v době, kdy probíhal balík na čas 1:40 - 1:50). A to ještě takovým způsobem, že se sanitka cpala proti směru běhu místem, kde bylo místo přesně na jedno auto. Super! Skutečně jsem záviděl běžcům, kteří se prodírali mezerou širokou asi 20 cm. :(
  • S tím souvisí i skutečně neštastné uspořádání předávky štafet. Dle pokynů to vypadalo, že bude vytvořen samostatný koridor pro štafety, aby se nepletly mezi normální běžce. Skutečnost byla taková, že místo se začalo připravovat pár desítek minut před tím, než přiběhlo čelo závodu. V místě, kde na druhé straně parkovala auta. Rozdělení zbytku silnice nebylo podélně, jak bych čekal, ale napříč do poloviny silnice, kde tak vznikly 4 sekce dle barvy čísel. Výsledek - zbyla cca 1/4 původní šíře, kde se pletly štafety pod nohy půlmaratonců. A protože z "chlívků" nebylo vidět do zatáčky, museli se čekající naklánět do již tak úzkého místa. Což těžce nesla organizátorka, která byla chvílemi na pokraji histerie. Nedivím se. Vina padá spíše na hlavu těch, kdo tento systém vymýšleli.
  • Mnozí hodnotili situaci v prostoru cíle jako výtečnou. Jsem zvyklý na "pouťáky", proto jsem byl asi tak vyděšený. Davy k takové akci asi patří. U pití vše v pohodě - během minutky. U občerstvení fronty - našel jsem odvahu jenom na banán. Když jsem přišel slušně prochladlý na řadu, došlo mi, proč to tak trvá. Chlapík vyndá trs z krabice, odtrhne jeden banán a položí ho do krabice. Z krabice vyndá paní jeden banán a podá ho čekajícímu. Kdyby oba trhali z trsů a rovnou rozdávali ... :)
  • Chipy - v pohodě. Byl jsem za 2 minuty zpět se 400Kč. Ale proto, že mi kolega řekl, že fronta je tam zbytečná. Cesta ke stanu byla zúžena zátarasem. Tím se asi začal vytvářet první chumel a další slušní běžci nepředbíhali ... Čekali tak zbytečně frontu k prvnímu "okénku", zatímco další byla úplně prázdná!
  • Diváci - kulisa byla slušná, ale moc jsem ji nevnímal. Co jsem však spolehlivě postřehl, byly netaktní komentáře 2 dobrovolníků-organizátorů na Smíchově, které směřovaly k některé z běžkyň. Nevím, co bych udělal, kdybych byl v situaci, kdy běžím na čas okolo 2:20, mám možná zrovna krizi, a slyšel bych něco takového! :(((((

Večerní sraz
Co nemělo rozhodně nejmenší chybu byl večerní sraz party okolo behej.com ve Vysočanech. Hlavním lákadlem pro mne bylo předávání věcí z nové kolekce Traged Teamu. Konečně jsem skutečným Tragedem a mohu hrdě nosit na hrudi i zádech logo dvanáctého nejsilnějšího klubu letošního Půlmaratonu! :))

A pár obrázků ...

S takovou lehkostí, jako by to ani nestálo žádné síly ...
thumbPICT0002.JPG thumbPICT0005.JPG thumbPICT0008.JPG thumbPICT0010.JPG
Vodiči a naše předávka ..
thumbPICT0011.JPG thumbPICT0016.JPG thumbPICT0018.JPG thumbPICT0019.JPG  
Momentky z posezení
thumbPICT0024.JPG thumbPICT0023.JPG

 Sport  Běhání Buck the Bug, March 30th, 2008


0 Comments

    Žádné komentáře

Leave a Comment

Required

Required, protectedAktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence