Sport ›  Běhání ›  Závody › 

Samsung running festival 2007 - smíšené pocity

Buck the Bug
Loňský Samsung byl můj vůbec první "závod" a možná proto zůstal v paměti zidealizovaný. Nebo byl opravdu jiný než ten letošní, ale to už těžko posuzovat. Každopádně jsem včera odcházel s dost smíšenými pocity. Pocit z běhu byl s ohledem na počasí opravdu výborný. Zklamání z organizace bylo na druhou stranu o to větší.
Tuto akci jsem do včerejšího poledne bral spíše jako charitativní. Zaběhám si, zápisné jde ve prospěch dobré věci a trochu té reklamy přežiji. Bohužel letos mi to přišlo ryze jako reklamní propaganda firmy Samsung, která chce za účast zaplatit, a dobrá věc je tak jenom naokraj. O to víc musím být kritický k organizaci. Už jenom registrace stála za to. Přišli jsme brzo, takže jsme měli dost času. U stanu čekalo pár lidí a registrátorů bylo možná více než registováníchtivých. Přesto jsme museli čekat než se lakotný dědek vypovídá, protože odmítal zaplatit a ještě chtěl vyžebrat dvě čepice. (Částečně ale měl pravdu. V žádných materiálech nebylo uvedeno, že triko a čepice jsou jen pro ty, kteří přispějí. Že by klamavá reklama?) Další problém - kudy se vlastně poběží? Na webu stálo jenom Na kampě a vzdálenost cca 3,5km ... Tak to toho víme, že? To, že vzdálenost je plus mínus autobus, bylo po loňsku jasné. Nakonec jsme se od "Nováka" s mikrofonem dověděli, že to bylo opravdu méně. To taky nechápu. Copak je takový problém trať změřit a nebo udělat v parku ještě nějakou smyčku, aby to byla stejná distance jako v Brně? Doprovodný program se také nedá srovnávat s loňskem, kdy zahrála Iva Frühlingová a Dan Bárta (s kapelama). Letos tam poskakovala další novácká tvářička (bez kapely a asi na half-playback - občas se to rozjíždělo ;)). No a poslední vroubek - pití! Před závodem NE! Pravda loni byl dodavatelem Rajec (resp. Kofola), letos Aquila (Matonni). Ale hrome, je to jednou reklamní akce! Na PIMu rozdávali pití a jídlo i kolemjdoucím... :( No nic - všechno se mění. Ale protože to byla čistě marketingová akce Samsungu, odnáším si z ní jako zákazník závěr, že pokud věnuje Samsung stejnou pozornost a pečlivost i při výrobě, pořádně si rozmyslím, jestli bych si od nich něco koupil.  
Tak už jsem pustil tu jedovatou slinu, kterou jsem od včerejška měl na jazyku a mohu se vrátit k tomu pozitivnímu. Letos jsme se zůčastnili ve větším počtu a já jsem přišel i s většími ambicemi než loni. Macek jako správný "markytér" zkusil zlanařit v práci mé bývalé kolegy. Na to, že jsou to většinou prgoši a technologové, je i 1 účastník velkým úspěchem. Navíc si Honza Flek přivedl i slečnu. Nás doplnila ještě Mackova sestra. Tzn. pět dárců pro SOS vesničky. :))
Před samotným startem, bych řekl, že se trochu zlepšil vzduch, ale nepříjemné teplo zůstalo. Letos jsem se necpal dopředu, abych se neuvařil jako loni. Ale ani tentokrát jsem to moc nevyhrál. Než jsme došli po výstřel k samotnému startu uteklo minimálně 30 sekund. Stopky jsem si pustil až při průchodu, abych měl přehled, jak mi to běží. A proč jsem to nevyhrál se startem ze zadních pozic? Loni jsem se spíš náhodou dostal někam do 4 řady a nechal jsem se strhnout davem, který se kolem mne hrnul, a po kilometru jsem měl tep na 95%. Letos jsem naopak téměř nemohl běžet, protože pruh byl poměrně úzký a navíc děcka běžela v hloučcích, kterými se jen těžko dalo prorazit. Naštěstí na nábřeží jsem se dostal úplně vlevo a běžel jsem kolem kuželů. V tu chvíli mne překvapilo, jak velký dav vlastně běží. Před startem se zdálo, že je tu jen hrstka lidí, ale teď byl přede mnou had dlouhý tak, že jsem neviděl na čelo. Po chvíli přišlo další překvapení. Už od zastávky Karlovy lázně a pak hlavně za mostem Legií začali zastavovat vyčerpaní puberťáci. Tak to jsem opravdu nevěřil. Vždyť to snad ani nebyla patnáctistovka, kterou musí ve škole snad ještě povinně běhat! Pravda, já jsem taky na základce i na střední nerad běhal a většinou jsme to dost flákali, ale když jsme se "vyhecovali", normálně jsme ji uběhli. Později i středoškolské tři kilometry jsem uběhl  - sice v podprůměrném čase, ale přeci. Na druhou stranu, když jsem 15 minut před startem viděl některé mladíky v modrých tričkách, jak si dávají na lavičce dlouhou kouřovou, zas tolik bych se divit neměl. :)
Průběh závodů byl jinak docela nezajímavý. Běžel jsem si svým tempem, které bylo na mé poměry docela svižné, ale cítil jsem, že ho udržím. To ale neplatitlo o těch, které jsem míjel na mostě a pak na druhém břehu. Ti se evidentně dopustili stejné chyby jako já loni a teď už nebylo z čeho brát. Do cíle jsem doběhl dost vysílený, ale když jsem si polil hlavu, cítil jsem, že kdybych to mohl udělat před startem nebo ideálně v průběhu trati, mohl jsem zabrat mnohem víc. Jaký jsem měl oficiální čas nevím, auta s časomírou jsem si všiml až po doběhu. Ale můj "real time" se zastavil na 12:41. Jenom škoda, že nevím, jak dlouhá byla trať. Kdyby to bylo opravdu těch slibovaných 3,5km, byl by to super čas. Takhle mohu hodnotit jenom subjektivně. Po dlouhý době jsem si opravdu mákl, protože když si jdu zaběhat, dávám přednost spíš vytrvalosti než rychlosti. Dalším zjištěním bylo, že mám buď špatně spočítaný HRmax nebo můj sporttester není úplně přesný. Ale nejspíš od odbojího trochu. Vzorečky odhadují cca 190 - 195 (věk 27, váha 60, klidovka 60), ale včerejší max byl 197. Přepočítám podle toho limity v hodinkách a budu doufat, že případná odchylka je v celém průběhu konstantní.
Chvíli po mě doběhl i Honza a po pár minutách i holky. V cíli jsme se konečně dočkali vody a paradoxně tam nakonec většina lahví zůstala stát. Takže předstartovní škudlení bylo absolutně zbytečné a skoro trestuhodné, protože se tím akorát zvětšovala šance, že se udělá někomu na trati blbě. A perlička na konec. Opět se objevil lakotný dědek a rovnou s igelitkou. A už to tam fedroval. Tomu říkám úspěšná akce - zadara tričko, dvě čepice a alespoň 10 flašek vody! :)))
Loučili jsme se s tím, že za rok naschle. Uvidíme. Třeba když půjdeme bez očekávání, bude to zase dobré...

Aktualizace - souhrn:
  • trať 3 360 m
  • čas 12:41
  • tempo 3:46 (tomu snad nemohu ani uvěřit)
  • max HR 197
  • přepočet na 12min cca 3 179 m

 Sport  Běhání  3 Komentáře Buck the Bug, June 10th, 2007Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence