Cestování&rekreace ›  Inline › 

Relax na Slovensku

LadyBird
Loni jsme poprvé vyrazili do slovenských termálů a byli jsme mile překvapeni. Tak se nám to zalíbilo, že jsme se rozhodli založit tradici - každý rok se minimálně jednou pojedeme prohřát.
Letos jsme vyrazili na prodloužený víkend kolem prvního květnového svátku a zvolili jsme Dunajskou Stredu. Má několik předností. Lázně nejsou přecpané, ubytovat se můžete přímo v areálu a jen pár kilometrů odsud je ráj „inlajnistů“. Poučeni z loňska, kdy jsme opravdu vyrazili jenom za teplými bazény a poté na výletě na vodní dílo Gabčíkovo závistivě koukali po bruslařích, přibalili jsme brusle i věci na běhání.
Počasí vyšlo skvěle, takže došlo na všechny plánované sportovní aktivity. Dopoledne jsme trávili na Gabčíkovu. Tento obrovský vybetonovaný bazén rozhodně stojí za vidění. Někdo přehradu zatracuje, protože narušila ekologické poměry na velkém území, někdo ji obdivuje, protože jde o jedinečné technické dílo. V každém případě na ni koukáte v úžasu. Z té masy vody jde až strach. Nutně vás musí napadnou myšlenka „Co kdyby ta hráz nevydržela? …. Neoplatí nám to příroda někdy?“
Inlajnisté, ať jsou ekologové nebo ne, musí přehradu milovat. Takové kilometry hladkého rovného asfaltu někde jen tak nepotkáte. Přehrada a tedy i cyklotrasa, která vede po její hrázi, je nad úrovní terénu, takže máte při jízdě parádní výhled. Na jedné straně se můžete kochat obrovskou vodou a na druhé straně úžasnou přírodou.
 
thumbPICT0040.JPG thumbPICT0033.JPG

Trochu nepříjemný byl vítr, který u takové vodní plochy zákonitě vzniká. Cestou tam jsme se s ním museli trochu prát, ale cestou zpátky nám zase naopak foukal do zad, takže stačilo roztáhnout bundu a …letíme! Cyklotrasa vede z Gabčíkova až do Bratislavy. Prý je to cca 50 km. Tentokrát jsme tam nedojeli, vždycky jsme se zbaběle obrátili tak po 20 km, ale příště už to určitě dáme. A příště se určitě mnohem lépe namažeme opalovacím krémem, protože mě nebaví pořád někomu vysvětlovat, že jsem se opravdu neopalovala v holínkách a s páskem pod kolenem
Po zaslouženém obídku jsme šli odpočívat do teplé vody - voda v relaxačních bazénech má příjemných 36° C. Michal se většinou ještě vzchopil a večer si pak mohl zapsat uběhnuté kilometry. Mě stačily kilometry, které jsme každý večer nachodili ve snaze najít ve městě nějakou restauraci. Byl to téměř nadlidský výkon. Mimo sezonu jsou všechny občerstvovny zavřené. Je to zvláštní, protože to není zas tak male městecko, ale zřejmě místní nemají takovou kupní sílu, nebo raději jí doma. Restaurace žádné, památky tu nejsou, kulturu jsme taky žádnou nepotkali,… naštěstí jsme večer byli tak unavení, že nám to ani nevadilo, a dali jsme přednost zaslouženému spánku.
Tři dny utekly jako voda a čekala nás cesta zpět. Příští rok určitě pojedeme znovu. Nebo ještě letos?

Buck the Bug - dodatek:
  • Link na hotel - ceny ruzumné, až lidové (1 000 Sk za 2lůžkový pokoj mimo sezónu:)). Navíc v ceně je i vstup do bazénů ...
  • Když jsme škádlili na kolejích naše východní spolužáky "Co Slovák, to Maďar!", netušil jsem, že to může být někde zatracená pravda! :-O Spoléhat se, že Slováci rozumí česky, je v této části Slovenska dost naivní. Mnoho z nich totiž asi ani nerozumí slovensky ... :))
  • S běháním to v Dunajské taky není žádná sláva. Vždy po chvíli jsem skončil někde v poli a byla docela dřina uběhnout 10km, protože to byl spíš orienťák.
  • A ještě pár obrázků ...
thumbPICT0039.JPG thumbPICT0045b.JPG thumbPICT0061.JPG thumbPICT0062.JPG thumbPICT0065.JPG thumbPICT0056.JPG thumbPICT0038.JPG thumbPICT0041.JPG

 Cestování&rekreace  Sport  Inline  2 Komentáře LadyBird, June 30th, 2007Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence