Sport ›  Běhání ›  Závody › 

První nahlédnutí za hranici maratonu

Buck the Bug
Když jsem před necelými 2 roky poprvé uběhl 15km vcelku, začal jsem tajně myslet na maraton. Když jsem si maraton zkusil na vlastní kůži, chtěl jsem hlavně zlepšit čas. To se částečně daří. Zároveň jsem však začal pokukovat po nové výzvě - pokořit další významnější vzdálenost, což pro mne bylo 50km. Napřed jsem uvažoval o Brdské stezce, ale po hubené zimě mi to přišlo jako příliš velká troufalost. Volba tedy padla na 6 hodinovku ve Stromovce.

Přihlášku jsem naštěstí poslal ještě před propadákem na PIMu, jinak bych tento cíl asi pro letošek opustil. Poučen z předchozího nezdaru jsem se po zbytek května zaměřil na pomalé dlouhé běhy a pokusy s jídlem a pítím při zátěži. Na co jsem si však nemohl zvyknout, byl hic. :)

Když jsem minulou sobotu jel do Stromovky, byl jsem po dlouhé době hodně nervózní. Jednak bylo od rána pekelné horko, ale hlavně jsem měl dojem, že se pokouším dráždit hada bosou nohou. Cíl jsem si dal skromný - alespoň 50km, kdyby se povedlo 52km, bylo by to super. Tím jsem se také trochu uklidňoval. Maraton za 4 1/2 až 4 3/4 musím dát a těch 8 kilometrů nějak doklepu...

Od startu jsem se snažil běžet hlavně podle tepu, abych tradičně nepodlehl počátečnímu nadšení. Ze začátku jsem se držel pod 150 tepy, později alespoň pod 155 a poslední 2 hodiny jsem již rezignoval, a abych mohl běžet, šel tep na 160 i výš. Protože v sobotu byla především na otevřených částech okruhu skutečně pekelná výheň, využíval jsem obou stánků s občerstvením. Co všechno jsem ten den ochutnal a nakombinoval, raději ani za normální okolností nezkoušet. :) Ke konci jsem ale už nevěděl coby, protože se mi hnusilo úplně vše. Asi nejhorším experimentem bylo zteplalé pito ... :((

Celkově jsem byl mile překvapen, že nepřišla žádná krutá krize, která by mne zastavila, a relativně v pohodě jsem doklusal až do posledního kola. Nějaké komplikace se samozřejmě objevily, ale nebyly fatální. Mj. otestování, že v Toi-toi-ce je strašný vedro; po pětatřicátém mi začala tuhnout lýtka, ale do úplné křeče to nedospělo; také se mi podařilo ztratit kus sluchátka, takže jsem ke konci slyšel Radio Beat jen na jedno ucho. :))

A to nejpodstatnější - maraton jsem odkroužil za 4:42:30 (trochu pomalejší než jsem plánoval) a celkově jsem za 6 hodin stihnul uběhnout 53,5 km. S ohledem na původní cíle samozřejmě spokojenost. Zpětně si říkám, že tam byla rezerva alespoň 1,5 km. Kdyby jsou chyby, ale kdyby bylo normální počasí, možná i o trochu více. Alespoň se mám zase v čem zlepšovat. :)

Organizaci hodnotím na jedničku z hvězdičkou. Vše bylo takové, jaké má být. Je znát, že organizátoři jsou také běžci. Jako bonus jsme dostali parádní diplom s fotkou ze závodu. :)

Souhrn:

thumbPICT0055.JPG thumbPICT0060.JPG thumbPICT0069.JPG thumb6H2008Graf.JPG
6H2008Mezicasy.JPG

 Sport  Běhání  3 Komentáře Buck the Bug, June 7th, 2008Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence