Sport ›  Běhání ›  Závody › 

Prodloužený víkend - dvakrát za deset

Buck the Bug
Neumannova stezka v Unhošti a Běchovice - to byl program na prodloužený víkend. Jak se nakonec ukázalo, společné měly tyto dva běhy jenom zhruba stejnou distanci...

28. 9. 2007 Neumannova stezka, Unhošť

Na začátku plánu byl drobný omyl. Zapamatoval jsem si z nějakého důvodu, že by to měla být jenom pětka ... takže jsem vůbec nepochyboval, že bych nejel. Asi až týden před termínem jsem zjistil, že je to dvojnásobek. Ale protože je v Poháru behej.com a protože jsem chtěl utržit pár symbolických bodíku, abych se přestal propadat, bylo mé odhodlání pevné. Nebo alespoň do chvíle než jsem viděl předpověď počasí ... Nakonec mne ani ta nezlomila.
Trať z minula neznám, takže nevím, jaký charakter má normálně. Letos se z běhu vyklubal (možná i k překvapení organizátorů) poctivý kros. Pršelo v noci před závodem, pršelo při příjezdu do Unhoště a pršelo i po celou dobu běhu. Přestalo pršet, až když jsme na Hradčanské přestupovali do metra. První dva, tří kilometry jsem se snažil kličkovat mezi kalužemi, ale když jsem cítil, že mám v botech stejně vody jako v kalužích, vzdal jsem to. Naštěstí jsem pořád běžel za někým, takže jsem se udržel na trati. I když byla trasa poměrně slušně značená, minimálně 2x bych asi skončil mimo. Sledoval jsem jen pár metrů před sebou a myšlenkami jsem byl většinou někde v teple.
Na konci trasy se dostavila docela nostalgie, když jsme běželi úsek, který byl součástí Tříkrálového maratonu. Pravda, tentokrát se mi běželo výrazně snáze, i když počasí bylo určitě lepší v lednu!
Souhrn:
 • trať - 9,6km
 • čas - 46:05
 • tempo - 4:48
 • HR - 170/187/11%Ae
 • umístění v kategorii 15. z 19
 • výsledky: TJ Sokol Unhošť
 • hodnocení: příjemná, přátelská atmosféra; asi pěkná trať, ale náročné podmínky; s časem vcelku spokojenost :)
 

30. 9. 2007 Běchovice

Běchovice jsou pojem. Mají tradici. Většina běžců alespoň z vyprávění zná "Hrdlořezák". Proto jsem také já letos vyrazil - pln očekávání!
Už cesta přeplněným autobusem byla silný zážitek. Zde si byli rovni řadoví běžci, mistři i ex-ministři/ex-výrobní ředitelé ex-Jihlavských skláren. :) Smůlu měli jenom důchodci se dvěmi tůjemi, kteří se na jedné z dalších zastávek snažili nastoupit.
I když jsem čekal hodně lidí, nějak mi nedošlo, že 1 500 je tolik (tj. jako naše ves?). Takže představa, že se potkám s někým známým, byla dost naivní. Nakonec jsem se přeci jenom pozdravil s pár Tragédy.
Po startu bylo tempo poměrně vlažné, protože jsem se zařadil jako normálně nakonec. Zde však posledním dvacet, nebylo posledních 20 z malých závodů. ;) I když jsem přidal, mezičasy na 1. a 2. kilometru jasně ukazovaly, že to žádný super výkon nebude. Snažil jsem se držel svižné tempo, ale běžel jsem spíš na dobrý pocit. Kolem 5. kilometru už jsem docela cítil v nohou Unhošť... Vzpruhou bylo vidět, s jakým odhodláním se s kilometry prali veteráni. Musím uznat, že jim závidím jejich přístup k životu a vitalitu!
I když jsem byl teoreticky připraven na posledních pár kilometrů, byla to docela krušná zkouška. A na mezičasech to bylo znát ... Do cíle jsem dorazil v čase 47:59, což není žádný zázrak, ale ani výrazné zklamání.
Zklamání bylo spíš zjištění, že slibované občersvení pro závodníky je dort (na který jsem přes dav ani nedohlédl), párek za 50Kč a pivo za lidových 30Kč. Pardon, ještě sodovka od sponzora.
Už jsem to psal na fóru - konkrétně nemůžu organizaci moc vytknout, ale celkový dojem je ... "pouťák". Bylo tam to, co jinde, ale celek působil nějak "nijak", odfláknutě, snad až amatérsky ušmudlaně. Srovnávat znovu s Kladnem snad ani nemá cenu. Zkrátka za ty prachy si to za rok asi odpustím ...
Souhrn:
 • trať - 10,031km
 • čas - 47:59
 • tempo - 4:48
 • HR - 165/185/10%Ae
 • umístění 535. z 995 (muži celkem; detailnější výsledky stále ještě nejsou!)
 • hodnocení: No comment!

 Sport  Běhání  0 Komentáře Buck the Bug, October 1st, 2007Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence