Cestování&rekreace › 

Na výlet kolmo i běžmo

LadyBird
Několikrát jsme se tu zmínili o naší nové disciplíně: „rodinný duatlon“. Zřejmě nejhorší na této disciplíně je hledání vhodné trasy – musí vyhovovat kolu i nohám, musí mít potřebnou délku a měla by být příjemná i na koukaní. :) Zatím naše nejoblíbenější „půlmaratonská“ trasa vede z Modřan přes Zbraslav a Radotín zpět do Modřan.
Pro začátek je nutné dostat se na cyklostezku kolem Vltavy (A2) kdekoli v Modřanech nebo Braníku. My začínáme u Modřanského biografu. Odtud vyrážíme směr Zbraslav. První cca kilometr je poněkud horší na provoz, protože cyklostezka je zbytečně úzká. Pak ale začíná nově otevřený úsek (květen/červen 2007), který je širší a příjemnější. Cesta vede po náspu železniční trati, od které ji dělí plot, a končí u prvních zbraslavských domů, kousek od nádraží Zbraslav.Navazuje na ni původní asfaltka, po které dojedeme k nádraží a odtud pokračujeme po cyklotrase ZÁ-ZB (Závist-Zbraslav-Radotín) do Radotína.
Od nádraží se tedy vydáme nahoru k mostu Závodu míru, přejedeme Vltavu a na druhé straně pokračujeme do centra Zbraslavi. Křižovatku na hlavním náměstí přejedeme rovně a pokračujeme k zámku Zbraslav (po městě je cyklotrasa dobře značená). Za zámkem končí zástavba a silnice se mírně svažuje až k podjezdu pod Strakonickou. Most podjedeme a pokračujeme dál – silnice se stáčí doleva. Před golfovým hřištěm odbočíme doprava a pokračujeme k velkoobchodní tržnici. Tato silnice nás dovede až k lávce přes Berounku a jsme v Radotíně. Za lávkou odbočíme doprava a vydáme se po cyklotrase A1 zpět do Prahy. Toto je nejhezčí část trasy. Okolí Berounky je opravdu kouzelné. Pokud nikam nespěcháte, doporučujeme sebou jen tak plácnout na břeh a kochat se. Hned za lávkou je také příjemné občerstvení.  
Po břehu Berounky pokračujeme až k přístavišti Radotín. To bohužel musíme objet/oběhnout po chodníku podél ulice Výpadová.  Po Výpadové se dostaneme až k Lahovickému mostu, ze kterého je krásný výhled na soutok Berounky a Vltavy (dokonce jsou na něm dvě vyhlídkové rozhledny). Nás však stezka vede dolu k řece. Za podjezdem odbočíme doprava na místní silnici (po levé straně jsou domky, po pravé louka), která se po chvíli opět začne přibližovat k řece (teď už Vltavě). No a teď pořád za nosem až k železničnímu mostu v Braníku, což je první možnost, jak se dostat na druhou stranu řeky. Druhou možností je Barrandovský most, který je ještě o kousek dál. My volíme první možnost. Takže k běhu a kolu ještě přidáváme posilování – kolo odmítá jet po schodech na most a z něho samo:(. V Braníku opět sjedeme na cyklostezku a zbývají nám poslední kilometry. Končíme na zahrádce modřanského biografu s vychlazeným pivínkem v ruce. :)

thumbPICT0211.JPG thumbPICT0212.JPG thumbPICT0213.JPG

 Cestování&rekreace  Sport  0 Komentáře LadyBird, September 1st, 2007Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence