Sport ›  Běhání ›  Závody › 

Malý svratecký maraton 2009

Buck the Bug
Loni se mi ve Víru líbilo, a proto jsem nemusel moc dlouho váhat. Protože letos nepoběžím Kladno a vše směřuji až ke Stromovce, měl navíc MSM plnit i  tak trochu úkol kontrolního závodu.

Skoro celou cestu na Bystřicko poctivě pršelo. Na závod alespoň klesla intenzita a měli jste tak téměř ideální maratonské počasí. První půlku jsem se snažil běžet opatrně, aby mi zbyly síly na zpáteční cestu proti kopci. I přes poměrně nízké tepy se mi dařilo držet tempo pod 4:15, což mě opravdu mile překvapilo. Kromě prvních cca 7 kilometrů, kdy jsem běžel v malé skupince, jsem běžel sám a zdálo se, že to bude souboj pouze s časem, protože půl kilemetru přede mnou i za mnou nebylo živé duše. Až zhruba 6 km před cílem jsem zahlédl běžce přede mnou. Protože se mi dařilo zrychlovat, začal jsem se přibližovat skupince trápících se běžců. Na posledních 4 kilometrech jsem získal 4 místa. Mnohem více mě však potěšilo, že jsem dokázal držet tempo okolo 4 minut (31. km dokonce 3:50).

Po doběhu mě čekalo další příjemné překvapení. Je u mě docela nezvyklé, abych po takto dlouhém závodě měl žaludek v pohodě a zvládl bez problémů řízek. :) S výsledným časem 2:12:27 jsem samozřejmě spokojen, protože jsem si s rezervou splnil cíl běžet pod 2:25.

Souhrn:
  • trať - 32km
  • čas - 2:12:27    
  • tempo -  4:08
  • 18. místo celkově/11. v kategorii
  • výsledky
  • foto DaO

 Sport  Běhání  2 Komentáře Buck the Bug, August 31st, 2009Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence