Malý svratecký maraton 2008

Buck the Bug
Krásné místo mezi skálami, příjemná byť náročná trať, skvělá organizace a velmi slušná účast včetně tradičních maratonských tváří - takový je můj dojem z první účasti na MSM.

Aniž bych to nějak moc plánoval, vyšla nám cesta na Vysočinu v týdnu, kdy bylo na čase dát dlouhý běh a kdy se v relativně dostupné vzdálenosti konal závod na 32 km. Hlavním impulsem bylo doporučení Iva Domanského ve vzpomínkovém článku na behej.com. A když to chválí Ivo, to je víc než "Miloš říkal...". :))

Tento malý maraton byl zároveň první zatěžkávací zkouškou mého kotníku po utrpení v Plzni a toho, zda nebude lepší běhat i delší tratě v Trigonech od Saucony. Tempo bylo od začátku trochu ostřejší, než jsem si plánoval, ale držel jsem se ve skupině běžců, které jsem tipoval do stejné kategorie. Pozvolné klesání mne dokonce nutilo zrychlovat a postupně jsem se dotáhl až k Pavle Procházkové. Zhruba od 12. kilometru mi bylo jasné, že jsem opět udělal školáckou chybu v logistice tekutin. Místo abych se pořádně prolil už ráno, začal jsem pít až před závodem. :( Vydržel jsem až někam k 28. kilometru, kdy již nebylo zbytí. Motivací bylo zkusit ztrátu alespoň částečně stáhnout. Když jsem však Pavlu již skoro dohnal, ukázlo se, že nejsem jediný, kdo musí zastavovat. Bohužel pak již nebylo koho se chytit, protože jsem spíše dobíhal běžce s různými problémy. Těsně před cílem jsem doběhl Standu Bláhu, ale poznal jsem ho až za čárou. :)

Co mne příjemně překvapilo bylo obrovské množství cen, které organizátoři připravili. Zbylo dokonce i na mě a to jsem dokončil jako 64. :)

Souhrn:

 Sport  Běhání Buck the Bug, September 2nd, 2008


1 Comments

  • 1. LadyBird  |  Malý svratecký maraton 2008
    9/2/2008 6:20:29 AM

    Nám divákům se nejvíc líbil pan komentátor:) Začalo to hláškou "Děti nekoulejte nám tady ta jablíčka" a skončilo "Pes v cílovém prostoru. Pozor, čí je to pes? Aaaaaha, to je pes vítěze. Promiň Dane. Udělejte místo pro psa vítěze..."

Leave a Comment

Required

Required, protectedAktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence