Sport ›  Běhání ›  Závody › 

Krosový víkend - Koláč & Česká Lípa

Buck the Bug
Původní plán na tento víkend byl Běh o koláč panny z Dívčích hradů (Zlíchov) a Sild Kros (Krčský les). Koláč hlavně proto, že to byl loni jeden z mých prvních běžeckých pokusů a také proto, že jedním z jeho tvůrců je Martin (toho času hlavou dolů). Do Krčáku jsem chtěl jít kvůli Poháru behej.com. Když se však objevila na 4u možnost jet do České Lípy na Krosmaraton, původní plán vzal rychle za své. Poslední dobou toho moc nenaběhám, a proto bych rád absolvoval měsíčně alespoň jeden dlouhý běh, abych úplně nezlenivěl. A protože desítku moc nemusím, rád jsem ji vyměnil za půlku ...

3. 11. 2007 - Běh o koláč panny z Dívčích hradů (Zlíchov)
Jak už jsem psal, tento běh jsem nemohl vynechat. :) Navíc se mi podařilo přesvědčit k účasti i Macka, který tak rozšířil řady Tragédů.
Dost nepříjemnou komplikací bylo zpozdění startu kvůli velkému počtu účastníků, které bylo třeba zapsat do sofistikovaného sportovního software v LN. Možná by stálo za úvahu pro příští ročník rozšířit ho o možnost registrace přes web, protože předáci sportovních oddílů stejně měli údaje vytištěné a zbytečně se museli přepisovat na místě. (Co ty na to, Martine? ;))
Dostatečně vychladlí jsme vyrazili na trať kolem 11. hodiny. Když jsme vyklouzali do prvního a nejprudšího kopce, zjistil jsem, jak mohou vzpomínky lhát. Z nějakého podivného důvodu jsem si pamatoval, že planina je víceméně rovina. Ano, víceméně ... tedy spíše méně! :-O Když se k tomu přičte, že jde o kratší závod, který by se měl běžet dost rychle, jímal mne děs.
Původně jsem si myslel, že zlepšit loňský čas nemůže být sebemenší problém. Samozřejmě byl. Téměř o minutu! :( Přeci jenom před rokem jsem pořád ještě začínal a běhal jsem krátké vzdálenosti. Letošní rok byl spíš o tréninku vytrvalosti (plus notná dávka lenosti).
Kdo však byl z trati opravdu zděšen, byl Macek, který statečně bojoval s tratí i se sebou. Ale na to, že téměř vůbec netrénovala, bylo i dokončení úspěchem. (A to že jsem to přežil pak já, taky! ;))
Souhrn:
  • trať - 5 250m/4 500m
  • čas - 30:11/37:00
  • tempo - 5:45/8:13
  • foto - H2Omaniaks.com

4. 11. 2007 - Půlka Krosmaratonu v České Lípě
Velkou devizou tohoto běhu je krásná trať. Kromě krátkého asfaltového úseku vedl 10,5km okruh po lesních cestách, které byly v některých místech vysypány jemným pískem. Ten sice šetří klouby, ale zas bere síly a při seběhu nepřidá na jistotě.
Časový cíl jsem si přesně nestanovoval, protože o trati jsem měl pouze mlhavou představu a předpověď slibovala v lepším případě mlhavé počasí. Během týdne to vypadalo i na sníh. Ten naštěstí nepříšel. Během závodu jenom slabě poprchávalo, což v lese vůbec nevadilo.
S výsledným časem 1:48 jsem docela spokojený. Cílem bylo závod si hlavně užít, s časem ideálně pod 1:50. Po prvních kilometrech jsem dokonce uvažoval o 1:55, ale nakonec se mi podařilo trochu zrychlit.
Krosmaraton07.GIF

Souhrn:
  • trať - 21,1km
  • čas - 1:48:00
  • tempo - 5:07
  • umístění - 12. místo z cca 17

 Sport  Běhání  1 Komentáře Buck the Bug, November 5th, 2007Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence