Sport ›  Běhání ›  Závody › 

Kladenská pohodička ... ale bez třešničky!

Buck the Bug
Bez velkých ambicí, ale s chutí užít si atmosféru maratonu jsem v sobotu ráno odjížděl s Wittym a 3COPem do Kladna. Rozepisovat se o skvělé organizaci, přátelské atmosféře je nošením dříví do lesa. Přesto se nelze nezmínit. Kladenští to zkrátka umějí!

Poté, co jsem letos dvakrát po sobě shořel jako papír, jsem si opravdu nedával žádné velké cíle. Doufal jsem však, že pokud se vydaří počasí, mohlo by se vše odehrát bez zásadní krize a mohl bych tak běžet o něco rychleji než loni.  Počasí bylo skutečně jak dělané na maraton. Jediné, co kazilo dokonalý dojem, byl vítr, který trápil především v úseku na silnici.

První dvě kola na atletickém oválu byla velmi opatrná (1. km za 6:01), ale snažil jsem se krotit celý první okruh. Cítil jsem však v nohou, že "dneska by to šlo". A skutečně to šlo až někam do 31. kilometru. Jediným výrazným zakolísáním byl přelom 17. a 18. kilometru, kdy se projevila má tradiční chyba v předzávodní přípravě ... Ano! Opět jsem se na poslední chvíli prolil vodou a ta mne pak tlačila! Ach jo, kdy se to už naučím! ;-) Jak se později ukázalo, byla možná tato 70 sekundová přestávka osudná.

Jak jsem již naťukl, kolem 32. kilometru začalo tradičně přituhovat. Nešlo však o tak zásadní krizi jako například v Plzni nebo při PIMu. Spíš než nohy mne v posledním kole trápil žaludek. Když zvadnou nohy, přichází většinou myšlenky na přechod do chůze. Tentokrát na něco takového nemohlo být ani pomyšlení. Bylo jasné, že pokud zastavím, otočím se naruby a už se nerozeběhnu. Paradoxně mne tato hrozba hnala vpřed. "Už abych byl v cíli a pak se děj vůle boží!" :)))

Po třech hodinách ztrácím i poslední zbytky schopností provádět i triviální matematické operace. Přesto velmi hrubé propočty dávaly naději přiblížit se 4 hodinám. Na to, že jsem plánoval 4:05 - 4:10, více než dobré! Krom toho, že poslední desítka nikdy nebývá nic extra, se jako zrada ve výpočtu ukázala poslední pětistovka na ovále... Když jsem probíhal poslední zatáčku, s hrůzou jsem uviděl na časomíře, že se blíží 59. minuta! Pod "čtyři" to bude, ALE osobák je 3:59:07!!! Nevím, kde se ve mne vzala ještě ta síla, ale posledních 100 metrů jsem uběhl snad za 15 s. Jak však ukázaly oficiální výsledky, nebylo to nic platné. Zůstal jsem 1, slovy jednu, sekundu za svým nejlepším časem! lol Holt jsem právem tragédem! :-D

S odstupem času se na to však dívám již s úsměvem a jsem samozřejmě spokojen, i když ta třešnička z nadpisu trochu chybí. Pokud se bude opakovat loňský scénář, mělo by mne čekat podzimní zlepšování. Ideálně by opět mohlo vygradovat osobákem v Budějovicích. Snad!

Souhrn:

Vývoj tempa
thumbKladno2008-graf.JPG

 Sport  Běhání  1 Komentáře Buck the Bug, September 18th, 2008Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence