Sport ›  Běhání ›  Závody › 

Cooper 2007-05-15

Buck the Bug
V úterý zapracovala lenost a zvědavost nad averzí k rychlým běhům. Napomohlo k tomu počasí, které zaručovalo jediné - déšt - a s tím souvisí i lenost vyrazit někam daleko. Shodou okolností jsem byl po delší době u rodičů v Dobroníně, kde z okna koukám na fotbalová hříště, kam jsme na Základní škole chodili běhat povinné testy. V té době k mé veliké nelibosti.  Samozřejmě! :-D K volbě právě 12-ti minutovky mne přivedla diskuse s Pájou, který jako rozhodčí musel tento test pravidelně běhat (nyní ho prý nahradil intervalový test, který je asi výstižnější).
Když se zdálo, že na chvíli přestává pršet, vyběhl jsem na lehký výklus do zahrádkářské kolonie. Cca 3km na zahřátí. Bohužel než jsem se takto rozhýbal, začalo opět drobně pršet, což zas tak moc nevadí, spíš naopak. Jako daleko větší problém se nakonec ukázal kamarádský vlčák pana Sedláčka, který považoval mé běhání dokola jako velmi zábavnou hru. :)) Takže jsem musel i párkrát úplně zastavit, protože chvílema běhal pro ti mě.
Takže to hlavní. Výsledek je 10 kol kolem dobronínského škvárového hřiště. Malou komplikací je, že neznám přesné rozměry tohoto hřiště. Mylně jsem se domníval, že by se takovéto základní údaje měly dát najít na stránkách svazu. Strejda Google mi ukázal, že to může být velmi rozmanité - od 110mx60m až po podivnosti 90mx45m (kde velké vápno je kousek od lajny). Nakonec jsem poprosil Páju o jeho názor a vesnická hřiště prý mívají zhruba 90mx50m, tzn. cca 280m dokola. Bohužel si sám již nepamatuji, jestli jsme na ZŠ při patnáctistovce běhali přesně 5 kol nebo 5 a něco. :(
Každopádně 10 kol znamená zhruba 2 800m až třeba 3 000m, což podle tabulek je docela solidní výkon v mých 27 letech. Nejsem tedy úplný salát. :))
Příště to raději zkusím na nějaké dráze s předem jasným obvodem a raději bez psa. Možná bych to mohl risknout i v tempu kousíček pod 4 minuty, i když HR 184 napovídá, že tam už moc rezervu (zatím) nemám.

 Sport  Běhání  0 Komentáře Buck the Bug, May 20th, 2007Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence