Sport ›  Běhání ›  Závody ›  Běžec Vysočiny › 

BV: Půlmaraton Nové Veselí 2009

Buck the Bug
Na půlku v Novém Veselí jsem se těšil celé jaro. Říkal jsem si, že tam konečně přijde moje chvíle v Poháru. Se ziskem moc bodů jsem samozřejmě nemohl počítat, protože vítězné časy bývají docela kvalitní. Ale doufal jsem, že zaběhnu slušný čas a budu moct být trochu spokojený. :)

Loni jsem musel NV vypustit, protože jsem bojoval s bolavým kotníkem a byl jsem rád, že chodím. Osobní traťový rekord 1:44:47 byl tedy z mé půlmaratonské premiéry v roce 2007. Jeho nepřekonání by tudíž bylo opravdové fiasko. Trať je pěkná, ale není zas úplně jednoduchá, abych mohl pomýšlet na čas blízko PB. Podle tvrzení Vl001 před startem Brněnského půlmaratonu by však měla být rychlejší než Brno. Cílem tak bylo běžet lehce pod 90 minut. To se trochu zkomplikovalo s lehkou, ale vytrvalou bolestí pravého stehna. Nejhorší scénář pak byl 1:35.

Na místě mě čekalo několik milých překvapení. U startu čekal Franta Holý, který přivezl děvčata z loňského podzimního srazu. Po delší době jsem se opět potkal s Petrem Syblíkem a Radkou Zbíralovou (moji treninkovou "konkurentkou" z dailymile.com). A jako bonus, jsem při rozklusání zjistil, že stehno skoro necítím a že bych se nemusel tolik hlídat.

Možná právě toto nadšení zbořilo úmysl začít volněji a později přitlačit. Ze začátku jsem dokonce chvíli běžel za Tomášem Bednářem. V prvním kole jsem měl dojem, že trať je opravdu skoro rovina a že si ji jenom špatně pamatuji. V dalších kolech ale začaly mírné kopečky "růst" tak, že jsem měl dojem, že běžím na Špičák. :-) Předvedl jsem tak opět přímo ukázkový positive split (29:42, 30:17, 30:40). :(

Výhoda obrátkové trati je, že i my pomalejší běžci máme přehled o vývoji na špici. Dlouho to vypadalo, že o první místo budou bojovat až do úplného závěru "Mireček" a Robin Vohlídal, kteří měli náskok několika minut na třetího Petra Bloudíčka. Bohužel kolem 15. km musel Robin odstoupit kvůli problémům s achilovkou. Škoda je to i proto, že výsledný čas mohl být o dost lepší, kdyby se bojovalo až do konce. I tak "Mirečkův" čas je 15. letošním českým časem (podle tabulek na behy.cz). V ženách vyhrála rozdílem třídy Ivana Martincová před Radkou Zbíralovou.

Docela mě překvapilo, když se mě jeden z běžců po závodě zeptal, jestli bude tentokrát delší článek. Začínal jsem přemýšlet, že z BV budu zveřejňovat již jen souhrny, ale zkusím tedy zůstat u standardních příspěvků. :)

Souhrn:
Léto "přezimuji" na 4. místě celkového pořadí. To však jen díky počtu odběhaných závodů. Podzim ale bude hlavně o maratonech, takže léto chci věnovat pořádné přípravě - konečně snad systematické a pod dohledem. V létě bych rád opět běžel ve Víru nebo v Žebráku a možná desítku nebo hodinovku v LBP.


 Sport  Běhání  2 Komentáře Buck the Bug, July 2nd, 2009Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence