Brdský terenní 1/2 maraton

Buck the Bug
Co víc si přát, než když nohy běží skoro samy a závod se koná v krásném prostředí?! Pokec se starými i novými známými? Dobré pivko? Kus flákoty? ... Tak všechno tohle bylo tuto sobotu v Dobříši!
Od Kladna spíš jenom vyklusávám a o závodech uvažuji jenom jako o alternativě rychlejšího tréninku. Hlavním cílem zůstává Stromovka - užít si ji, potvrdit výsledek z Kladna, případně ukrojit pár minutek. Původně jsme měli v plánu udělat si výlet do města, odkud se Petr Fiala snaží prokopat ven. Nejsem sběračem bodů, který by jel přes celou republiku pro čárku za účast. Ve ValMezu máme kamarádku a byla by to dobrá příležitost se zase potkat. Bohužel se organizačně nezadařilo a já měl zůstat v Práglu...
... ale v termínovce mi padla do oka půlka v Brdech. Testovací pokus v IDOSu (max 1h), rychlý argument sám pro sebe, že bych stejně měl dát o víkendu nějaký delší výběh - klidně i pomalý.  A bylo rozhodnuto! Nakonec nebylo třeba ani hrát ruskou ruletu s Českými drahami, protože stejný směr zvolila i Kaaczka a Petr.
Běželi se tři okruhy převážně lesem nebo po jeho kraji. A musím přiznat, že chvílemi bych si klidně lehl někam do trávy a koukal do nebe. Nebo šel sbírat houby obřích rozměrů, které všichni nosili ... A to se mi běželo jako už dlouho ne. Před startem jsem si nedával žádné cíle, protože organizátoři psali o náročné trati, bylo to 14 dnů po maratonu a měl jsem zažité spíše loudavé tempo. A i proto mě tak překvapil mezičas na prvním kilometru - 4:50. Na druhém dokonce 4:40! I Katka, která chtěla také běžet volně, byla dost překvapená. Třetí kilometr servíroval malou, ale intenzivní ochutnávku brdských kopců okořeněnou kamením na cestě. Zcela určitě nejméně příjemný úsek, jinak krásné a rychlé, trati. A pak už to frčelo dolu ... ani jsem nemohl věřit svým očím, když na 4. kilometru blikalo 4:02. Zkrátka předsevzetí o vyklusávání přebila eufórie z lehkosti a rychlosti. Někde v pozadí se sice pokoušel rozum upozornit, že je to přeci jenom půlka a ne nějaká pětka. Vyslyšen však moc nebyl - po Kladně mám trochu pokřivené vnímání vzdáleností.
V následujích kolech jsem začal trochu vadnout, ale vyloženě přepálené to nebylo. Naopak, snad poprvé jsme neměl obvyklou dvacetiminutovku na probuzení, než se rozběhnu. Ačkoliv jsem postupně zpomaloval, nebylo to tak zlé, protože jsem postupně dobíhal další účastníky. Mezičasy v první polovině dávaly naději, že bych se mohl dostat i pod magickou hranici sta minut, což jen podporovalo euforii ze začátku. Nakonec se ukázalo, že to bylo trochu přehnané očekávání, ale i čas 1:42:04 je důvod ke spokojenosti. Trochu mu však ubírá fakt, že nejen já, ale i ostatní měli dojem, že trať byla asi o něco kratší. Záhadný byl i poslední kilometr okruhu, který ačkoliv byl částečně z kopce, byl tím nejpomalejším...???

Souhrn:
 • trať - cca 21km
 • čas - 1:42:04 (neoficiální zlepšení o 2:43 proti Novému Veselí)
 • tempo - 4:50 (wow!)
 • HR - 171/184/8%Ae
 • umístění v kategorii 27. ze 40
 • výsledky na www.vlaska.cz
 • foto od Wittyho (+ spot)
 • mezičasy a grafík
 • hodnocení:
  • velmi vydařený výlet, který mi zase dodal trochu sebevědomí (hlavně tempo);
  • možná trochu ukvapený začátek;
  • ... příště si musím lépe zavázat boty, abych je nemusel 2x převazovat během závodu!!! ;)

 Sport  Běhání Buck the Bug, September 24th, 2007


0 Comments

  Žádné komentáře

Leave a Comment

Required

Required, protectedAktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence